Veligo - Drewniane kolejki

Lokomotywa parowa BLACK 5

BJT454

Gratka dla kolekcjonera: piękna czarna lokomotywa parowa Black 5. Ta drewniana replika parowozu z 1937 roku przeniesie Twoją kolejkę drewnianą w głąb historii i uczyni ją bardziej realną.

Więcej szczegółów

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,20 zł.


65,00 zł

Więcej informacji

Produkt jest kompatybilny z systemami kolejek drewnianych większości znanych firm (Brio, ELC, Eichhorn, Heros, IKEA, Little Steps, Maxim, Woodyland, itp.).

Gratka dla kolekcjonera: piękna czarna lokomotywa parowa Black 5. Ta drewniana replika parowozu z 1937 roku przeniesie Twoją kolejkę drewnianą w głąb historii i uczyni ją bardziej realną.
Parowóz służył jako lokomotywa ciągnąca pociągi towarowe i pasażerskie.

Polecana szczególnie dla starszych miłośników kolejki drewnianej.

Lokomotywa jest wykonana z drewna. Posiada pięć osi kół, z czego dwie przednie (małe) są zamocowane na stałe, a kolejne trzy na skrętnym bloku, co ułatwia pokonywanie zakrętów i wjazd na wzniesienia. Ponadto lokomotywa posiada ruchomy zaczep magnetyczny, do którego podłączono tender z zapasem węgla.

Do zestawu można podłączać kolejne wagony.

Wymiary:

  • Szerokość: 3,0 cm
  • Wysokość: 5,0 cm
  • Długość: 20,0 cm


Z HISTORII:
Lokomotywa o numerze 45379 wchodziła w skład taboru kolei Londyńskich, Midland oraz Szkockich klasy 5. Wyprodukowano 842 takie lokomotywy. Numer 45379 został zbudowany przez Armstrong'a Whitworth'a z Newcastle w lipcu 1937 roku. Powszechnie lokomotywy z tej serii były znane jako "Black 5" (z ang. "Czarna Piątka"), ponieważ pomalowane były na czarno. Były lokomotywami, które mogły spełniać wszechstronne funkcje - mogły zarówno przewozić wagony osobowe, jak i wagony towarowe. Lokomotywa została wycofana z użycia przez Koleje Brytyjskie w lecie 1965 roku. Została przekazana na złom w Walii i dopiero w 1974 roku uratowali ją konserwatorzy. W 2002 r. lokomotywa została pozyskana przez Towarzystwo Konserwacji Kolei "Mid Hants", które przekazało ją do Linii Watercress, gdzie została odrestaurowana przez grupę entuzjastycznych ochotników. Pomimo tego, że lokomotywa nie ruszyła od roku 1965, to po długotrwałym remoncie udało się przywrócić jej blask we wtorek 31-go sierpnia 2010r., kiedy to ponownie wytworzyła parę i ruszyła po torach linii Watercress.
Linia Watercress to 10 milowy odcinek torów biegnący pomiędzy miastami Alresford i Alton w hrabstwie Hampshire. Jest to jedna z najbardziej stromych linii w całej Anglii, więc parowozy takie, jak 45379, muszą wykonać ogromną pracę aby wjechać na najwyższe wzniesienie tej trasy, nazywane przez niektórych "Alpami kolei".

Specyfikacja produktu:
01. Producent:BigJigs Toys Ltd.
02. Wiek dziecka:3 lata +
03. Materiał:drewno
04. Opakowanie:oryginalne - blister
05. Kod:BJT454
06. Kod EAN:691621094549
07. Szerokość opakowania (cm):22,0
08. Wysokość opakowania (cm):9,0
09. Głębokość opakowania (cm):4,0
10. Waga (kg):0,23
11. Ilość elementów:2
12. Zawartość opakowania:lokomotywa + tender

INNE PRODUKTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII:

Copyrights © Veligo   |   Created by Ka-Design.pl