Veligo - Drewniane kolejki

Drewniane kolejki - idealna zabawka dla Twojej pociechy

Drewniane kolejki to idealna zabawka dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Bardzo chętnie bawią się nimi chłopcy, dziewczynki, a także niektórzy rodzice. Kolejka drewniana zachwyca bogactwem elementów, nieograniczonymi możliwościami konstruowania makiet kolejowych oraz prostotą łączenia drewnianych torów, rozjazdów oraz lokomotyw i wagonów. Wszystkie pociągi, lokomotywy i wagony łączą się za pomocą magnetycznych zaczepów, dzięki czemu można swobodnie rozbudowywać swój tabor kolejowy. Posiadamy w ofercie kolejki drewniane wiodących marek, takich jak BRIO, BigJigs oraz Maxim. Wszystkie elementy poszczególnych producentów są ze sobą w pełni kompatybilne. Dla starszych pasjonatów kolejki drewnianej polecamy lokomotywy na baterię i makiety z elementami mechanicznymi, wnoszące w zabawę dodatkowe możliwości. Fenomen tych zabawek polega na tym, że z kolejki drewnianej trudno się wyrasta :-).

Drewniane kolejki 

Podkategorie

 • Tory drewniane
  Od kształtów posiadanych torów zależeć będą możliwości rozbudowy zestawu kolejki drewnianej. Poza podstawowymi torami prostymi i zakrętami o różnych długościach, staramy się oferować wszystkie inne rodzaje torów, znajdujących się obecnie w produkcji, takich jak rozjazdy, zwrotnice (do lokomotyw na baterię), obrotnice, tory elastyczne oraz elementy do rozbudowy mostów. W wersjach ekonomicznych proponujemy tory sprzedawane w zestawach (wielopakach). Znajdujące się w sprzedaży tory drewniane posiadają standardowe wymiary: grubość 10 mm, szerokość 40mm, rozstaw kolein 30mm i pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Pociągi drewniane
  Zgromadziliśmy tutaj kolekcję pociągów do kolejki drewnianej, zapakowanych w formie gotowych zestawów. Dominują wśród nich pociągi drewniane z wagonami posiadającymi zdejmowane ładunki, które mogą być przeładowywane za pomocą dźwigów z uchwytem magnetycznym. Ładunki mogą być swobodnie przeładowywane pomiędzy pociągami tego samego producenta. W ofercie znajduje się również kilka pociągów z napędem elektrycznym (na baterię), a wśród nich pociągi osobowe marki BRIO, umożliwiające transport figurek i ich podręcznego bagażu. Wszystkie oferowane pociągi pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Wagony
  W tej sekcji naszego sklepu znajdziesz wagony do kolejki drewnianej, z których zbudujesz ciekawy pociąg towarowy lub osobowy, a firma BRIO proponuje ponadto wagony, którymi przewieziesz figurki i ich bagaż. Niektóre z wagonów towarowych posiadają ładunki ze specjalnymi zaczepami, umożliwiającymi przeładunek za pomocą dźwigów magnetycznych. Inne posiadają wyjmowane ładunki, pozwalając na transport swoich własnych ładunków, a na jeszcze innych osadzono dźwigi, przez co przeładunek staje się możliwy w każdym miejscu drewnianego toru. Wszystkie wagony posiadają po dwa zaczepy magnetyczne, służące swobodnej rozbudowie drewnianego pociągu, jednak należy pamiętać, że optymalny skład pociągu, wynikający z uwarunkowań drewnianych torów, oprócz lokomotywy, powinien zawierać do trzech wagonów. Wszystkie oferowane wagony pasuję do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Budowle
  Zestaw kolejki drewnianej stanie się ciekawszy, jeśli drewniane tory ukryjesz w tunelu lub wzniesiesz na jeden lub dwa dodatkowe poziomy. Oferowane tu elementy, jak tunele, mosty, góry i rollercoaster dają małym konstruktorom spore możliwości. Wszystkie prezentowane dodatki pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Budynki
  W tej kategorii zebraliśmy różnego rodzaju budynki do zestawów kolejki drewnianej - od podstawowych, takich jak parowozownie, dworce kolejowe i perony, do części makiet z elementami mechanicznymi, dźwiękiem a nawet światłem. Spośród tych drugich na uwagę zasługują budynki wyposażone w magnetyczne dźwigi, pozwalające na zabawę w przeładunek towarów z wagonów ze specjalnie do tego przystosowanymi ładunkami. Niektóre z budynków są elementami wolnostojącymi, w większości jednak zbudowane zostały na drewnianej podstawie z wyżłobionymi torami. Wszystkie budynki pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Lokomotywy
  W tej kategorii zgrupowaliśmy lokomotywy przeznaczone do pchania ręką (bez napędu elektrycznego), w znacznej większości wykonane z malowanego drewna. Zobaczysz tu lokomotywy parowe, lokomotywy Diesla a także drewniane repliki lokomotyw jeżdżących kiedyś po torach. Natomiast firma BRIO proponuje także lokomotywy plastikowe, w których posadzisz figurkę maszynisty i pobawisz się w przewóz pasażerów. Wszystkie oferowane lokomotywy posiadają co najmniej jeden zaczep magnetyczny z tyłu (lub dwa: z tyłu i z przodu), umożliwiające swobodną rozbudowę pociągów. Lokomotywy pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Lokomotywy na baterię
  Nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom kolejki drewnianej polecamy lokomotywy z napędem elektrycznym (na baterię). W zależności od modelu, zapewniają one takie dodatkowe atrakcje, jak jazda do przodu i do tyłu, wydawany sygnał dźwiękowy, sygnał świetlny (diody LED) a także możliwość sterowania za pomocą pilota (obecnie 1 model). Poza wymienionymi, lokomotywy różnią się również czynnikami posiadającymi wpływ na moc i siłę ciągu, to jest: ilością i rodzajem baterii (od 1 do 3 baterii, AA lub AAA) oraz ilością osi napędowych (napęd na oś tylną lub na dwie osie). Lokomotywa na baterię, tak jak prawdziwa lokomotywa, nie potrafi sama skręcać – do budowy drewnianych torów należy użyć rozjazdów z mechaniczną zwrotnicą (BRIO 33344, BigJigs BJT229, Maxim MXT957). Wszystkie lokomotywy posiadają co najmniej jeden zaczep magnetyczny i wszystkie pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Urządzenia kolejowe
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sekcji zawierającej kilkanaście elementów kolejki drewnianej, imitujących prawdziwe urządzenia spotykane na kolei. Wśród nich znajdują się: rozjazdy z mechaniczną zwrotnicą, obrotnice, semafor, przejazdy kolejowe ze szlabanami lub zaporami, sygnalizacja dźwiękowa oraz kilka urządzeń przeładunkowych (głównie dźwigów). Na uwagę zasługują produkty marki BRIO, w których zastosowanie większej ilości plastiku pozwoliło na osiągnięcie bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych, niemożliwych do wykonania w drewnie. Wszystkie prezentowane elementy pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
 • Akcesoria
  W tej kategorii znajdziesz wszelkie małe dodatki, które nieco urealnią i urozmaicą zestaw kolejki drewnianej. W ofercie: autka i inne pojazdy, figurki, drzewka, domki oraz inne elementy małej infrastruktury. W przeważającej ilości elementy są wolnostojące, jednak wszystkie pasują do zestawów kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland. UWAGA: Wszystkie drewniane autka mogą poruszać się po torach kolejki drewnianej.
 • Zestawy kolejek drewnianych
  Jeśli nie masz jeszcze obycia z drewnianą kolejką, nie wiesz jak kupować drewniane tory i budować makietę kolejową albo chcesz dokonać bardziej ekonomicznego zakupu, proponujemy poniższą ofertę gotowych zestawów, zapakowanych w estetyczne kartony, nadające się nawet na efektowny prezent. W zależności od zestawu, może zajść konieczność samodzielnego złożenia niektórych elementów (głównie budynków), co jednak nie powinno przysporzyć większych trudności. Zestawy można swobodnie rozbudowywać z zastosowaniem wszystkich elementów znajdujących się w ofercie naszego sklepu. Są one także kompatybilne z zestawami kolejek drewnianych takich firm, jak: Beeboo, BigJigs, BRIO, Carousel (Tesco), Eichhorn, ELC, Heros, Maxim, Woodyland.
na stronę
Pokazuje 97 - 144 z 231 elementów
 • 85,00 zł Dostępny

  Port do przeładunku kontenerów. Makieta z dźwigiem magnetycznym, autem ze zdejmowanym ładunkiem oraz barką rzeczną.

  85,00 zł
  Dostępny
 • 18,00 zł Dostępny

  Komplet dwóch rozjazdów na dwa tory – najbardziej popularnych i przydatnych w zestawach kolejki drewnianej.

  18,00 zł
  Dostępny
 • 19,00 zł Dostępny

  Drewniany tor, z którego stworzysz niestandardowy kształt. Dzięki niemu niemożliwe dotąd połączenia torów kolejowych stają się możliwe.

  19,00 zł
  Dostępny
 • 25,00 zł Dostępny

  Para torów drewnianych o kształcie litery „S”, zwane wjazdami na most. Wraz z podporami służą do konstrukcji własnych mostów i wiaduktów kolejowych.

  25,00 zł
  Dostępny
 • 34,00 zł Dostępny

  Przejazd kolejowy z zaporami, dzięki któremu na pewno nie dojdzie do kolizji pociągu z pojazdem drogowym.

  34,00 zł
  Dostępny
 • 69,00 zł Dostępny

  Parowozownia ekipy strażackiej z lądowiskiem dla helikoptera oraz helikopterem ratowniczym. Parowozownia posiada otwierane drzwi.

  69,00 zł
  Dostępny
 • 72,00 zł Dostępny

  Długi, trzyskładowy pociąg expressowy Shinkansen o bardzo nowoczesnym wyglądzie i zaokrąglonych kształtach, idealny do zabawy w przewozy pasażerów.

  72,00 zł
  Dostępny
 • 59,00 zł Dostępny

  Drewniana replika słynnego parowozu – Rakiety Stephensona.

  59,00 zł
  Dostępny
 • Duża obrotnica na 6 torów kolejowych. Umożliwia obracanie lokomotywy z wagonem lub dwuukładowego pociągu ekspresowego.

 • 45,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Niewielka parowozownia, która przyjmie pod swój dach na odpoczynek dwie utrudzone lokomotywy. Jeden z podstawowych elementów makiety kolejowej, który powinien się znaleźć w kolekcji początkującego użytkownika kolejki drewnianej.

  45,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 185,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wielka zajezdnia z drzwiczkami, w której pomieścisz pięć swoich najwspanialszych lokomotyw. Lokomotywy wjadą na swoje stanowiska z jednego toru dzięki specjalnemu rozjazdowi.

  185,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 210,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Piętrowa stacja kolejowa z parkingiem, windą oraz lądowiskiem dla helikoptera. Dzięki tej stacji przeniesiesz swoją drewnianą kolejkę w realia wielkiego miasta.

  210,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 25,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Duża czerwona lokomotywa parowa, gotowa do pracy w najtrudniejszych warunkach.

  25,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 44,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Prosty, stylowy wiadukt kolejowy wsparty na trzech filarach, który możesz postawić nad biegnącą dołem inną linią kolejową.

  44,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 40,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Bardzo długi wagon laweta z buldożerem. Buldożer jest pojazdem jeżdżącym, można go zdjąć i bawić się nim na drewnianej ulicy lub na placu budowy.

  40,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 45,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Prosta lokomotywa z napędem na baterię, dla najmłodszych użytkowników kolejki drewnianej. Jeździ do przodu i do tyłu, ciągnąc skład drewnianych wagoników z magnetycznymi zaczepami.

  45,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 195,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wielka parowozownia z drzwiczkami i obrotnicą, która na osobnych stanowiskach pomieści pięć najbardziej zasłużonych lokomotyw. Budynek sprawia dzieciom wielką frajdę z uwagi na ruchome elementy (drzwiczki, obrotnica, suwaki, dystrybutory). Zaparkuj pięć swoich najlepszych lokomotyw w solidnym garażu.

  195,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 49,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Sympatycznie wyglądająca, mała parowozownia, która pomieści dwie lokomotywy. Przydatny budynek, w którym Twoje lokomotywy mogą odpocząć po całym dniu pracy.

  49,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 99,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Stacja kolejowa umiejscowiona nad dwupasmową drewnianą jezdnią. Zestaw zapewnia świetną zabawę bez konieczności posiadania zestawu drewnianych ulic,

  99,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 48,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wieża wodna to nieodzowny element zestawu kolejki drewnianej, jeśli wśród taboru posiadasz lokomotywy parowe.

  48,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 85,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Makieta kopalni węgla kamiennego, z dwiema bocznicami, otwieraną budką, dźwigiem magnetycznym i  wagonem ze zdejmowanym ładunkiem.

  85,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 130,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw 13 elementów z dwiema górami tworzącymi największą przepaść, nad którą może jechać kolejka drewniana.

  130,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 79,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw 5 elementów pozwalających na budowę mostów a także trzypoziomowej trasy dla kolejki drewnianej.

  79,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 120,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw 18 elementów pozwalających na budowę mostów, w tym mostu rzecznego i mostu wiszącego.

  120,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 55,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Szeroki, jedyny w swoim rodzaju, tunel z dwoma torami kolejowymi.

  55,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 28,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Przejazd kolejowy z zaporami. Podstawowy i nieodzowny element każdej makiety kolejki drewnianej.

  28,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 52,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Duży żółty dźwig z uchwytem magnetycznym, stojący nad torem kolejowym. Wysokie filary zapewniają, że zmieści się pod nim każdy pociąg.

  52,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 18,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Zestaw ośmiu torów mini (złączek) niezbędnych każdemu budowniczemu torów kolejki drewnianej.

  18,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 15,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Skrzyżowanie prostopadłe duże w kształcie ośmiokąta. Przydatne do budowy bardziej skomplikowanych tras kolejki drewnianej.

  15,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 17,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Podwójny tor kolejowy z rozjazdem umożliwiającym zmianę toru w obu kierunkach jazdy.

  17,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 16,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Rozjazd typu „T” daje kolejkom drewnianym większe możliwości. Zastępuje dwa rozjazdy boczne i rozjazd rozwidlenie.

  16,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 58,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Gratka dla kolekcjonera: piękna czerwona lokomotywa parowa Duchess of Hamilton o bardzo modernistycznym wyglądzie.

  58,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 65,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Peron kolejowy z możliwością sygnalizowania wjazdu i odjazdu pociągu. Na jednym z filarów zamocowano semafor typu „GO – STOP”.

  65,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 97,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Duży czerwony parowóz na baterię z dźwiękiem, światłem i sprzęgłem. Umożliwia zabawę w dwóch trybach: jako lokomotywa na baterię oraz pchana ręcznie.

  97,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 109,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Przerzucony pomiędzy dwiema skałami most, który zapada się po naciśnięciu jednego przycisku.

  109,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 77,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Przejazd kolejowy ze szlabanami opuszczanymi automatycznie za pomocą magnetycznego mechanizmu.

  77,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 137,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Czerwona zdalnie sterowana lokomotywa na baterię ze światłem i dźwiękiem. Lokomotywa posiada opcję jazdy do przodu z dwiema prędkościami oraz jazdy do tyłu.

  137,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 95,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Niewielka ale szybka lokomotywa towarowa na baterię ze światłem i czujnikiem STOP-u.

  95,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 67,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Łatwa w obsłudze dla małych dzieci lokomotywa na baterię, poruszająca się do przodu.

  67,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 128,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Stacja towarowa z magnetycznym dźwigiem / podnośnikiem do przeładunku towarów. W zestawie auto z przyczepą i dwoma ładunkami.

  128,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 45,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wieżyczka z magnetycznym dzwonkiem, wydającym naturalny dźwięk podczas przejeżdżania obok niej pociągu.

  45,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 128,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Most zwodzony na zintegrowanej podstawie, z wieżyczką i dwoma szlabanami.

  128,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 54,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Duży wagon do przewozu drewnianych belek, ze skrętnymi osiami kół i ładunkami do dźwigów magnetycznych.

  54,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 97,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Pociąg osobowy na baterię wraz z maszynistą, poruszający się do przodu i do tyłu.

  97,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 75,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Duży parowóz o nazwie Flying Scotsman z napędem na baterię oraz dźwiękiem. Jeździ do przodu ciągnąc skład drewnianych wagoników z magnetycznymi zaczepami.

  75,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 85,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Wiejski młyn z obracanym wiatrakiem. Budynek może służyć również jako tunel na trasie kolejki drewnianej.

  85,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 149,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Biały zdalnie sterowany pociąg osobowy na baterię ze światłem i dźwiękiem. Pociąg posiada opcję jazdy do przodu z dwiema prędkościami oraz jazdy do tyłu.

  149,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
 • 100,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Kolorowy pociąg na baterię ze światłem i czujnikiem STOP-u. Porusza się do przodu i do tyłu a podczas jazdy obraca się betoniarka i lekko wychyla węglarka.

  100,00 zł
  Dodaj do koszyka
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 97 - 144 z 231 elementów
Copyrights © Veligo   |   Created by Ka-Design.pl